Pielęgnacja psa

Dlaczego mój pies je trawę?

Czy Twoje psisko lubi jeść trawę? Każdy właściciel psa na pewno wie, że psy lubią jadać trawę i są w tym dobre. Wiele osób zastanawia się jednak dlaczego psy mają tak silną skłonność do jedzenia roślin i czy nie należy się z tym martwić. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu – zarówno z punktu widzenia właściciela, jak i psa.

Powody jedzenia trawy przez psa

Ciekawski czworonóg – taka psia natura

Psy lubią eksplorować otoczenie i poznawać nowe smaki. Jedzenie trawy jest dla nich naturalnym sposobem na poznawanie świata. Jest to dla nich naturalny proces poznawania, a także może stanowić dla nich formę rozrywki.

Dlatego też jeśli Twój pies je trawę, to najprawdopodobniej po prostu robi to z natury. Nie powinieneś się z tego martwić, bo jest to dla niego całkowicie normalne.

Przejaw problemów wychowawczych lub stresu

Gdy pies na spacerze zbiera liście lub łapie trawę, może to mieć swoje korzenie w problemach wychowawczych lub stresujących sytuacjach. Psy bardzo często jeżdżą trawę w celu ukojenia nerwów lub po prostu aby odwrócić uwagę od stresujących sytuacji.

Często występujące takie właśnie zachowanie może być sygnałem, że potrzebuje więcej uwagi i miłości.

Psia metoda na wzdęcia i problemy trawienne

Jeśli Twój pies je trawę, może to być również objaw problemów trawiennych. Psy czasami po prostu połykają trochę trawy, aby ukoić swoje podrażnione żołądki. Jest to naturalna metoda pomagająca przy leczeniu zgagi lub wzdęć.

Podejrzenie problemów trawiennych powinieneś skonsultować z weterynarzem. Lekarz weterynarii może Ci doradzić i przepisać odpowiedni lek, który pomoże Twemu pupilowi.

Czy jest jakieś zagrożenie jedzenia trawy przez psa?

Trujące rośliny

Należy pamiętać, że niektóre rośliny mogą być szkodliwe dla Twojego psa. Dlatego też zawsze powinieneś unikać miejsc, w których możesz spotkać trujsce rośliny, takie jak np. bluszcz. Zawsze sprawdzaj swoje otoczenie, aby upewnić się, że Twoje psisko nie ma możliwości skosztować trujących roślin.

Pasożyty

Jedząc trawę, może on zainfekować się pasożytami. Dlatego też regularnie powinieneś sprawdzać swojego pupila pod kontem pasożytów – możesz to zrobić samodzielnie lub skonsultować się z weterynarzem. Regularne odrobaczanie jest bardzo ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia Twojego pupila.

Kąsające owady

Powinieneś również uważać także na osy, szerszenie i inne owady – mogły one bowiem zainfekować go pasożytami lub ugryść. Zawsze sprawdzaj swojego pupila pod kątem pasożytów i kleszczy – możesz to zrobić samodzielnie lub skonsultować się z weterynarzem.

Regularne odrobaczanie i utrzymywanie czystości i higieny sierści Twojego pupila są bardzo ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia Twojego pupila.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *